Quantcast
Channel: Kert Lap Fórum RSS
Viewing all 242 articles
Browse latest View live

Válasz: sárgul a cseresznyfám

$
0
0
MIKOR KELL A CSERESZNYE FÁT MEG METSZENI ? VAGY KELL-E EGYÁLTALÁN.

vennék.

$
0
0
Vennék, szobanövény dugványokat. Érd környékén.

cserélek

$
0
0
Kana, piros virágú növényt cserélnék hunyor virágra. Image

Szűk területre ültetendő növény

$
0
0
Sziasztok! A kép közepén látható két Thuja occidentalis 'Henezia' kiszáradt, ezért eltávolítottuk őket. Henezia helyett - ilyen szűk helyre - milyen növényt javasoltok? Fontos szempont, hogy lehetőleg takarjon a szomszéd felé, és ne egynyári legyen. Várom a javaslataitokat! Köszönöm!Image

Válasz: sárgul a cseresznyfám

$
0
0
2012-ben, a miénk is sárgult. Vasat adtunk neki talán azért élt még tavaly is. Úgy néz ki most is él, majd meg látjuk milyen lesz a levele, használt e a Vas adagolása.

Cserélnék

$
0
0
Sziasztok! Keresek goji bogyót, cserébe eperpalántát küldök.

Válasz: Cserélnék

$
0
0
Üdv! Cserélnék fűszerpaprikamagot zöldségmagokra.

Válasz: Szűk területre ültetendő növény

$
0
0
én befuttatnám valamivel a helyedben, mert kevesebb helyet foglalna, és gyorsan teljesitené az elvárásaidat, pl lonccal, v. borostyánnal, v. klematisszal

vennék.

$
0
0
Vennék, szobanövény dugványokat. Érd környékén.

Válasz: sárgul a cseresznyfám

$
0
0
Az alábbi könyvet ajánlom a metszőknek: A könyv az interneten tömörített formában elérhető az alábbi linken: http://www.personal.stcable.rs/~lajbi/ Innen lementhető pdf fájlként.

Válasz: sárgul a cseresznyfám

$
0
0
A növényi szövetekben átlagosan 2-4% N található. Többek közt a klorofill alkotórésze (porfinvázak heterociklusai). Ezért, ha a növény nitrogénhiányos, a klorofill mennyiség csökken, a növény halványul. A sárgulás az alsó leveleken és az alsó szárrészen jelentkezik először.A jelenséget klorózisnak nevezzük. A klorózis sok más hiánynál is jelentkezik. Pl. Mg és Fe hiány.

cserélek

$
0
0
Kana, piros virágú növényt cserélnék hunyor virágra. Image

Válasz: Szűk területre ültetendő növény

$
0
0
Kedves Garden! Csatlakozom az előttem szólóhoz: egy ilyen szűk helyre általában be szoktuk futtatni a területet. Erre nagyon alkalmas a Lonicera japonica bármelyik fajtája, mert ez a növény télen is tartja zöld leveleit. A borostyán is alkalmas befuttatni a "hálós" kerítéseket. Csak az igen karcsú növekedésű növények alkalmasak az ilyen keskeny helyek benépesítésére. A képen látható tuják valószínűleg legyengültek az utóbbi évek - rájuk nézve - igen szélsőséges - száraz levegőjű időjárásában. Vagy szú, vagy gombabetegség tünetei látszanak rajtuk. Az örökzöldek közül lehet még ültetni ide a Juniperus Sentinel fajtáját, de más ennyire keskeny oszlopos örökzöld nem igazán létezik. Legalábbis hosszú időszakra. Ráadásul ha jól látom, a szomszéd Leyland ciprusokat ültetett. Nyírva is nagy és széles sövény lesz belőle, lehet, hogy az ő sövénye elég is erre a kerítés-szakaszra.... A lombhullatók között ennyire keskeny növények nincsenek. A buxusokat (ha a kerítés a kert felé néző oldala déli fekvésű) lehet nyírni ennyire keskenyen, de nem lesznek szépek. A legkevésbé széles bokrok is legalább 1,5 m átmérőjűek, legalább ennyit kell biztosítani nekik az egészséges fejlődésük érdekében.

Két törzsű fa

$
0
0
Üdvözlök Mindenkit! A kérdésem a következő lenne: lassan 10 éve ültetett selyemakác fám törzsét a jégeső teljesen megcsonkította, így a két mellékágát próbáltam meg kiegyenesíteni "főággá". Mostanra visszanyerte formáját, de ahogy mindkét ág növekszik és vastagszik felmerült bennem a kérdés : esetleg le kellene vágni az egyik ágát, hogy ne nyomják el egymást...? Vagy maradjon dupla ágú? Tanácstalan vagyok a kérdésben...:-) Köszönettel: Kata Image

Válasz: Két törzsű fa

$
0
0
En mindenképpen lebeszéllek a villás elágazástól, mert a fa hasadhat. De várjuk meg, hogy szabi véleménye!

Válasz: Levéltetvek a lakásban

$
0
0
Actara-t be is öntözheti a talajba, akkor nem égeti le a zsenge részeket. ha még van Actara-ja, ezt a talajba öntözési technikát próbálja ki. A Vektafid csak a levélen élő "dögöket" ritkítja, a szúnyogok a talajban élnek, oda csak az Actara jut be, ha beöntözi.

Válasz: Permetszerek

$
0
0
A káliszappanos víz a levéltetveket, atkákat ritkítja, teljesen nem pusztítja ki, de házi kertben vagy lakásban ki lehet próbálni, használható. Káliszappan hatóanyagú növényvédő szert árusítanak is. Normál mosószappan oldat is alkalmas a levéltetvek gyérítésére, a Flóra mosószappan erre megfelel.

Válasz: sárgul a cseresznyfám

$
0
0
A cseresznyefa leveleinek sárgulását számos ok idézheti elő, lehet tápelem hiány is, de a gyökerek sérülése is, pl. rovarlárvák rágják el a gyökereit. Lehet sérülése a fatörzsön a faszövetben, ezt is gyakran rovarok (bogarak) és lárváik okozzák. Lehetnek a fatörzsön és ágakon farontó gombák, amik a faszövetben élősködnek, és lassú pusztulásukat okozzák. Ha lombpermetezéssel a lombra juttat ki tápoldatot, gyorsan pótolhatja a tápelemek hiányát, és ezt 14 naponta megismételheti virágzástól augusztus végéig. Csak olyan komplex, sok tápelemet tartalmazó műtrágyát alkalmazzon, amin fel van tüntetve, hogy lombpermetezésre alkalmas!!! Pl a Wuxal szuper, és a Damisol vagy a Fitohorm permetlé család termékei.

Válasz: Két törzsű fa

$
0
0
Kedves Kata! Alapvetően nem szerencsés villás elágazódást hagyni a fákon. Igaz, a selyemakác nem túl sűrű koronájú, és nagy súlyú termést sem nevel. Ha biztosra akarsz menni, akkor az egyiket érdemes tőből eltávolítani és a sebet kezelni utána. (Az egyidős villás elágazódások valóban könnyen hasadhatnak.) Igazság szerint jobb lett volna már az új törzs(ek) nevelésénél kiválasztani az egyenesebben növekvőt... ;)

chip szemzés

$
0
0
Tiszteletem Mindenkinek! Szemzéssel kapcsolatos kérdésem lenne. Chip szemzést mikortól lehet végezni és a nemes szem tavalyi vagy majd az ez évi hajtásból lehet? Minden választ esetleg tanácsot köszönök!
Viewing all 242 articles
Browse latest View live